Firma TECHNIKA SPAWALNICZA istnieje na rynku od 30 lat.

W sposób kompleksowy zajmuje się procesami spajania czyli spawania, zgrzewania, lutowania, lutospawania oraz procesami pokrewnymi w tym cięcia termicznego, tlenowego, plazmowego, laserowego i cięcia wodą.

Od 2001 roku firma ma wdrożony system ISO:9001.

W nowoczesnej spawalni przeprowadzamy kursy spajania i cięcia termicznego w oparciu o uznanie naszego Ośrodka Szkolenia przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach, Urząd Dozoru Technicznego oraz TUV Niemcy.

 Wspólnie z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach prowadzimy kursy oględzin zewnętrznych złączy spawanych i odlewów VISUAL TEST na dwóch poziomach VT1 i VT2.

Zespół Międzynarodowych spawalników zajmuje się szkoleniem, doradztwem, opracowywaniem technologii i instrukcji spawania Welding Process Specification a także działaniami związanymi z uznaniem technologii spawania Welding Procedure Qualification Record.

Firma TECHNIKA SPAWALNICZA specjalizuje się w zaawansowanych urządzeniach i technologiach. Wspólnie z firmą CAMBRIDGE VACUM ENGENERING wdrażamy technologię spawania elektronowego. Naszymi największymi wspólnymi osiągnięciami jest zainstalowanie i uruchomienie spawarki elektronowej o największej w Polsce komorze roboczej wraz ze wszystkimi możliwymi aplikacjami oraz w amerykańskiej firmie BORG WARNER gdzie spawanie elektronowe zastosowano do produkcji elementów turbiny w samochodach z silnikiem Diesla.

Jako przedstawiciel firmy CEIA Włochy z powodzeniem wdrażamy technologię lutowania, hartowania i podgrzewania indukcyjnego. Ta przeżywająca dzięki elektronice i systemom informatycznym takimi jak zarządzanie i kontrola za pomocą systemu Thermal Profil oraz funkcję Integrated Web Server i Data Logger, technologia okazuje się niezastąpiona w systemach fotowoltaicznych, branży automotive i wielu innych gałęziach przemysłu.

W wykonawstwie rurociągów, w przemyśle spożywczym, budowie browarów, mleczarni, przemyśle medycznym, chemicznym wdrażamy technologię spawania orbitalnego głowicami zamkniętymi i otwartymi.

Poprzez firmę SELECTARC Francja produkującą doskonałej jakości elektrody otulone do spawania (MMA) i regeneracji oraz szerokiej gamie lutów łączymy technologię wczorajszą z technologiami jutra.

TECHNIKA SPAWALNICZA prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń produkowanych przez firmy których jesteśmy oficjalnym przedstawicielem a także serwis pogwarancyjny szerokiego spektrum urządzeń producentów z całego świata. Naszą specjalnością jest także walidacja spawarek producentów krajowych i zagranicznych które są użytkowane przez naszych klientów.

Podstawową działalnością naszej Firmy jest automatyzacja i robotyzacja procesów spajania i pokrewnych a także klejenia. W kompleksowych rozwiązaniach mają zastosowanie także roboty do handlingu, wiercenia, szlifowania i innych procesów. W Polsce i Europie z powodzeniem wdrożyliśmy ponad 300 systemów zautomatyzowanych o różnym stopniu zawansowania, oraz ponad 350 systemów zrobotyzowanych. Do budowanych przez nas systemów zrobotyzowanych implementujemy najnowszej generacji roboty spawalnicze TAWERS ze zintegrowanymi cyfrowo inwentorowymi źródłami prądu MIG/MAG/TIG oraz laserowy system do spawania LAPRISS (Laser Processing Robot Integrated System Solution) z super lekką głowicą laserową DDL (Direct Diode Laser), oraz obrotniki, pozycjometry, sterowniki i urządzenia peryferyjne firmy PANASONIC Japonia.

Ważnym elementem niezawodnego automatu i robota spawalniczego jest uchwyt spawalniczy z palnikiem i złączem antykolizyjnym w naszych systemach jest to kompletny zestaw firmy DINSE Niemcy oprócz tego w uchwyty i urządzenia spawalnicze MIG/MAG/TIG tej firmy wyposażamy nasze automaty spawalnicze.

Konkurencyjność firmy TECHNIKA SPAWALNICZA wynika z faktu, iż większość wdrożeń realizujemy ,,pod klucz” – wszystko z jednej ręki. Jest to możliwe gdyż sami projektujemy i wykonujemy przyrządy spawalnicze od prostych z zaciskami ręcznymi do bardzo skomplikowanych z zaciskami pneumatycznymi z wyrzutnikami detali, sensorami położenia i obecności detalu lub elementów. W naszych aplikacjach stosujemy zaawansowane i niezawodne zaciski firmy TUNKERS Niemcy.

Do automatyzacji i robotyzacji procesów zgrzewania i przypawania trzpieni stosujemy zgrzewarki i moduły, takie jak transformatory, inwertery i sterowniki firmy TECNA Włochy, kleszcze zgrzewalnicze firmy GEM Włochy,  oraz urządzenia do przypawania firmy BTH Niemcy. Użytkownikom rozbudowanych linii zgrzewalniczych implementujemy program TECNA ETHERNET udostępniający możliwość transferu informacji pomiędzy poszczególnymi sterownikami.

Mając świadomości jak ważne jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników na stanowisku pracy na życzenie klienta doposażamy nasze stanowiska zrobotyzowane i zautomatyzowane w systemy filtrowentylacyjne. W swojej ofercie posiadamy stacjonarne urządzenia filtrowentylacyjne jak również rozbudowane instalacje filtrowentylacji dla dymów, pyłów, mgły olejowej powstających w procesach technologicznych.

Dzięki zaawansowanej technologii wdrożone przez nas systemy z aplikacjami takimi jak; Systemy Wizyjne, Monitorowanie Procesów Spawania, Programy off-line, Panele Human Machine Interface, Karty RFID, Systemy do zarządzania produkcją umożliwiamy naszym klientom zarządzanie procesami z duchem Industry 4.0 oraz IoT (internet of Things).

Nasze rozwiązania wielokrotnie były nagradzane medalami na Międzynarodowych Targach Poznańskich MACHTOOL, Targach ExpoWELDING w Sosnowcu oraz Targach Kieleckich.

TECHNIKA SPAWALNICZA w swojej misji zapisanej w normie ISO:9001 za ważny cel uznaje kontakty z technicznymi uczelniami w Polsce poprzez praktyki stażowe dla studentów a także organizując Seminaria i Konferencje Spawalnicze. W swojej historii nasza firma trzykrotnie była współorganizatorem Krajowej Naukowo-Technicznej Konferencji Spawalniczych. W trakcie tych dorocznych spotkań prezentowane są referaty naukowe i techniczne oraz następuje wymiana myśli i doświadczeń między naukowcami z przedstawicielami szerokiego wachlarza przemysłu. Ponadto jesteśmy współorganizatorem corocznych Wielkopolskich Seminariów Spawalniczych. Ważnym elementem w tym zakresie są takie publikacje naszych pracowników w czasopismach branżowych.

Firma TECHNIKA SPAWALNICZA jest laureatem wielu prestiżowych nagród takich jak Gazele Biznesu, Przyjazna Firma, Lider Przedsiębiorczości, Diament Forbs-a, Dobra Firma, Firma Roku.

Uznając te zasługi Ogólnopolska Sekcja Spawalnicza SIMP przyznała naszej firmie oraz dwóm naszym pracownikom najwyższe branżowe odznaczenie Medal imienia inżyniera Stanisława Olszewskiego

Siłą naszej Firmy jest doskonała kadra spawalników, mechatroników, informatyków, konstruktorów i mechaników w połączeniu z najlepszymi urządzeniami i narzędziami które implementujemy do naszych rozwiązań.

Z TECHNIKĄ SPAWALNICZĄ PO SUKCES !!