Po dwóch długich latach prac konstrukcyjnych wreszcie są: lekkie i przenośne urządzenia do ręcznego cięcia plazmowego HandyPlasma. Ważą zaledwie 13,5 kg (z uchwytem plazmowym) i są zasilane z sieci jednofazowej 220/230 V, 50/60 Hz.

Interfejs zapewnia nie tylko dostęp do najnowszej technologii (kolorowy panel LCD), ale także upraszcza nastawy danego procesu cięcia. Za pomocą jednego pokrętła operator może wybrać każdą funkcję pod kątem dowolnego zastosowania.

W sprzedaży dostępne są dwa modele.

ŁATWE RĘCZNE CIĘCIE PLAZMOWE

HandyPlasma to podstawowa ręczna przecinarka plazmowa, która oferuje dostatecznie dużą moc, aby poradzić sobie z najcięższymi zadaniami bez skomplikowanych czynności związanych z konfiguracją i obsługą. Łatwe cięcia krat i płyt ze stali niestopowej, stali nierdzewnej oraz aluminium. Urządzenie dostępne w dwóch wersjach pod kątem różnych grubości materiału:

HandyPlasma 35i

Zalecana grubość cięcia: 6mm
Maksymalna grubość cięcia: 12mm

HandyPlasma 45i

Zalecana grubość cięcia: 10mm
Maksymalna grubość ciecia: 16mm

INTUICYJNY WYŚWIETLACZ LCD

Panel urządzenia HandyPlasma z kolorowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 2,8 cala jest w pełni przyjazny w obsłudze oraz zapewnia wyraźne wskazania wszystkich ustawień, które muszą być dobrze widoczne, tj. trybu cięcia, napięcia wejściowego i ciśnienia powietrza wlotowego.

PŁYNNA REGULACJA ZA POMOCĄ JEDNEGO POKRĘTŁA

Oferując wszystkie funkcje niezbędne do wykorzystania w każdym zastosowaniu, przecinarka HandyPlasma umożliwia prostą i szybką konfigurację za pomocą jednego pokrętła:
1. Wybierz tryb obsługi uchwytu: 2T: wł./wył.
4T: blokada

2. Wybierz opcję kraty lub płyty w zależności od materiału przewidzianego do cięcia – dla każdego obowiązuje inne ustawienie!
3. Możesz rozpocząć cięcie!

REGULATOR POWIETRZA

Urządzenie HandyPlasma wyposażone jest w automatyczny wewnętrzny regulator, który zarządza przepływem powietrza przez uchwyt. Nie ma konieczności regulacji gazu – urządzenie automatycznie wykrywa ciśnienie wlotowe i wylotowe. Przecinarka wyposażona jest w zewnętrzny filtr powietrza z zaworem spustowym w celu usuwania nadmiaru oleju ze sprężonego powietrza.

MATERIAŁY SPAWALNICZE

W ofercie dostępna jest kompletna linia specjalnych materiałów eksploatacyjnych zapewniających pełne wykorzystanie potencjału urządzenia HandyPlasma oraz utrzymanie go w gotowości do pracy.

W ZESTAWIE UCHWYT

Przecinarka HandyPlasma dostarczana jest z uchwytem 60A i przewodem o długości 5 metrów. Ergonomiczny uchwyt zapewnia blokadę spustu w celu maksymalizacji bezpieczeństwa oraz możliwość wyboru trybu 2T/4T za pośrednictwem panelu urządzenia.

Automatyczny system usuwa powietrze po zakończeniu cięcia, co przekłada się na wydłużenie żywotności materiałów eksploatacyjnych.