Typy stanowisk zrobotyzowanych
Firma Technika Spawalnicza z powodzeniem wdrożyła już ponad 400 stanowisk zrobotyzowanych. Posiadamy gamę rozwiązań standardowych (przykładowe systemy poniżej) ale istnieje również możliwość wykonania specjalnego stanowiska pod potrzeby klienta.
Kontener AB
KONTENER AB to rozwiązanie, w którym robot umieszczony będzie pomiędzy dwoma polami roboczymi wyposażonymi w obrotniki do których przymocowane zostaną ramy o wymiarach do 1400 x 800 mm. Na stanowisku wyeliminowane są przestoje robota, a co za tym idzie zwiększenie wydajności, ponieważ w momencie, kiedy robot spawa na jednym polu spawalniczym, na drugim odbywa się demontaż pospawanych detali i montaż elementów do spawania. Nad bezpieczeństwem całego systemu czuwać będzie przegroda przesuwna, która będzie chronić wzrok operatora przed łukiem spawalniczym oraz ramieniem robota. Dodatkowo otwarcie drzwi serwisowych podczas spawania zatrzyma robota oraz jego peryferia.
Rama H
RAMA H to rozwiązanie, w którym robot umieszczony będzie pomiędzy dwoma polami roboczymi wyposażonymi w obrotniki do których przymocowane zostaną ramy o wymiarach do 3000 x 1200 mm. Na stanowisku wyeliminowane są przestoje robota, a co za tym idzie zwiększenie wydajności, ponieważ w momencie, kiedy robot spawa na jednym polu spawalniczym, na drugim odbywa się demontaż pospawanych detali i montaż elementów do spawania. Nad bezpieczeństwem całego systemu czuwają bariery świetlne po przekroczeniu, których robot oraz jego peryferia przerwą swoją pracę. Dodatkowo system jest wyposażony w pneumatycznie rozsuwane kurtyny chroniące wzrok operatora przed łukiem spawalniczym w trakcie montażu i demontażu spawanych detali.
Stół obrotowy
STÓŁ OBROTOWY to rozwiązanie, w którym robot, stoi naprzeciw stołu obrotowego o pionowej osi obrotu obracającego się w zakresie ±180º. Na stole osadzona jest konstrukcja ramy H z dwoma obrotnikami. Stół pełni funkcję wymiany stanowisk roboczych względem robota. Do obrotników przymocowane są ramy o wymiarach do 2500 x 1000 mm. Na stanowisku wyeliminowane zostają przestoje robota, a co za tym idzie zwiększenie wydajności, ponieważ w momencie, kiedy robot spawa na jednym polu spawalniczym, na drugim odbywa się demontaż pospawanych detali i montaż elementów do spawania. Nad bezpieczeństwem całego systemu czuwają bariery świetlne po przekroczeniu, których robot oraz jego peryferia przerwą swoją pracę.
Układ nożycowy
UKŁAD NOŻYCOWY to rozwiązanie w którym w którym robot umieszczony będzie naprzeciw pozycjonera nożycowego wymieniającego pola robocze względem robota. Każde z pól roboczych wyposażone zostanie w obrotniki do których przymocowane zostaną ramy o wymiarach do 4000 x 1200 mm. Nad bezpieczeństwem całego systemu czuwa bariera świetlna po przekroczeniu, której robot oraz jego peryferia przerwą swoją pracę. W powyższym systemie wyeliminowane zostaną przestoje robota, a co za tym idzie zwiększenie wydajności, ponieważ w momencie, kiedy robot spawa na jednym stanowisku spawalniczym, na drugim odbywa się demontaż pospawanych detali i montaż nowych.
Tor jezdny
TOR JEZDNY to rozwiązanie w którym robot umieszczony będzie na torze jezdnym naprzeciw 2 lub więcej pól roboczych. Na polach roboczych będzie można umieścić obrotniki z ramami montażowymi umożliwiającymi obracanie detali o maksymalnej szerokości 1800 mm. Nad bezpieczeństwem całego systemu czuwają bariery świetlne po przekroczeniu, których robot oraz jego peryferia przerwą swoją pracę. W powyższym systemie wyeliminowane są przestoje robota, a co za tym idzie zwiększenie wydajności, ponieważ w momencie, kiedy robot spawa na jednym stanowisku spawalniczym, na drugim odbywa się demontaż pospawanych detali i montaż nowych.
Tor jezdny z Słupowysięgnikiem
TOR JEZDNY Z SŁUPOWYSIĘGNIKIEM to rozwiązanie w którym robot podwieszony będzie do słupowysięgnika umieszczonego na torze jezdnym naprzeciw 2 lub więcej pól roboczych. Na polach roboczych będzie można umieścić obrotniki z ramami montażowymi umożliwiającymi obracanie detali. Nad bezpieczeństwem całego systemu czuwają bariery świetlne po przekroczeniu, których robot oraz jego peryferia przerwą swoją pracę. W powyższym systemie wyeliminowane są przestoje robota, a co za tym idzie zwiększenie wydajności, ponieważ w momencie, kiedy robot spawa na jednym stanowisku spawalniczym, na drugim odbywa się demontaż pospawanych detali i montaż nowych.