Robotyzacja

TECHNIKA SPAWALNICZA jest integratorem zrobotyzowanych systemów spawalniczych wyposażonych w najnowszej generacji roboty spawalnicze PANASONIC. Zespół wykwalifikowanych inżynierów projektuje i wdraża systemy wyposażone w roboty spawalnicze TAWERS w zakresie mechanizacji, automatyzacji i robotyzacji procesów spawania. TECHNIKA SPAWALNICZA prowadzi także gwarancyjny i pogwarancyjny serwis stanowisk opartych o roboty spawalnicze oraz zawsze służy radą i wsparciem przy rozwiązywaniu skomplikowanych problemów technicznych.

Korzyści robotyzacji

 • Wzrost wydajności produkcji
 • Poprawa rytmiczności produkcji
 • Bardzo dobra i powtarzalna, jakość spawania
 • Poprawa warunków pracy człowieka przez odsunięcie go od miejsca występowania zagrożeń, gazów i pyłów spawalniczych oraz wyeliminowanie prac nużących, monotonnych i wymagających dużego wysiłku fizycznego
 • Łatwa obsługa i programowanie
 • Obniżenie kosztów produkcji

Robotyzacja spawania – wydajność produkcji i bezpieczeństwo pracowników

Robotyzacja spawania coraz chętniej wykorzystywana jest w wielu zakładach przemysłowych. Swoją popularność zawdzięcza wielu zaletom, a także ciągłemu rozwojowi i dostosowywaniu się do potrzeb różnego rodzaju branż. Obecnie z tego rozwiązania korzystają już nie tylko duże przedsiębiorstwa, stawiające na wydajności oraz efektywności pracy, lecz także mniejsze zakłady, w których robotyzacja spawania również staje się opłacalna.

W ofercie hurtowni TECHNIKA SPAWALNICZA znaleźć można wysokiej klasy roboty spawalnicze, które są gwarancją precyzyjnych spoin i znacznej poprawy wydajności pracy. Co więcej, zastosowanie tego rozwiązania zwiększa także bezpieczeństwo osób zatrudnionych w danym zakładzie, ponieważ ich zadaniem nie jest już ręczne łączenie ze sobą poszczególnych elementów, lecz jedynie programowanie urządzeń oraz nadzorowanie całego procesu, bez narażania się na niekorzystne warunki.

Robotyzacja spawania – czy to się opłaca?

Inwestycja w innowacyjne urządzenia pozwalające na automatyczne wykonywanie wysokiej jakości spoin przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, sprzęt ten umożliwia szybsze oraz dokładniejsze wykonywanie określonych zadań. Zrobotyzowany sprzęt może działać nieprzerwanie. Co więcej, odpowiednio zaprogramowane urządzenie spawalnicze będzie wykonywać swoją pracę bezbłędnie. Brak konieczności poprawek pozwoli na zaoszczędzenie materiałów oraz cennego czasu pracy.

 

 

Robotyzacja

Warto także zaznaczyć, że wykonanie odpowiedniej jakości spoin często wymaga bardzo wysokiej precyzji, którą mogą zagwarantować zrobotyzowane urządzenia. Automatyzacja procesu łączenia poszczególnych elementów przy pomocy dostępnego w asortymencie TECHNIKI SPAWALNICZEJ sprzętu to inwestycja w trwałe urządzenia o niskim koszcie eksploatacji. Ponadto ich odpowiednie zaprogramowanie nie powinno sprawiać problemów, a w razie pytań, pomocą służą zatrudnieni w firmie fachowcy.

Robotyzacja spawania to także odpowiedź na zapotrzebowanie wielu wykwalifikowanych pracowników. Dzięki niemu nie jest konieczne długotrwałe poszukiwanie doświadczonych specjalistów z branży. Zautomatyzowany sprzęt od sprawdzonych dostawców wykorzystywany na hali produkcyjnej znacznie podnosi również prestiż firmy wybierającej tego typu rozwiązania. Klienci postrzegają ją jako innowacyjną, która stawiając na najnowsze technologie, kreuje przyszłość.

Robot-Panasonic-Tm-1400GIII

Innowacyjne systemy robotyzacji spawania dostosowane do potrzeb Klienta

Specjaliści zatrudnieni w firmie TECHNIKA SPAWALNICZA zawsze szukają rozwiązań dostosowanych do potrzeb Klientów. Oprócz standardowych rozwiązań wykształceni inżynierowie mogą również, w trosce o satysfakcję osoby korzystającej z usług firmy, zaprojektować i wdrożyć zrobotyzowane systemy odpowiadające na wszystkie potrzeby danego przedsiębiorstwa tak, aby z pomocą zaawansowanych technologicznie urządzeń mogło ono tworzyć wysokiej jakości produkty.

 

Specjaliści zajmują się także projektowaniem stanowisk zrobotyzowanych odpowiadających na potrzeby nawet bardzo wymagających Klientów. Co więcej, pracę urządzeń dostępnych w asortymencie TECHNIKI SPAWALNICZEJ można również nadzorować za pomocą specjalnych narzędzi dostarczanych przez firmę Panasonic. Stworzony z myślą o robotyzacji spawania program pozwala na śledzenie pracy urządzeń w czasie rzeczywistym, co też może poprawić ich wydajność.

 

Systemy robotyzacji spawania w ofercie firmy TECHNIKA SPAWALNICZA

W asortymencie firmy TECHNIKA SPAWALNICZA znaleźć można innowacyjne roboty marki Panasonic. Choć jest ona kojarzona przede wszystkim ze sprzętem AGD oraz RTV, należy również do cenionych producentów zautomatyzowanego sprzętu spawalniczego. Poszczególne modele oferowanych urządzeń różnią się od siebie udźwigiem, a także powtarzalnością, dzięki czemu każdy Klient może znaleźć tutaj urządzenie dostosowane do określonej pracy i wprowadzić do swojego przedsiębiorstwa nowoczesne rozwiązanie, jakim jest robotyzacja spawania. 

 

Oferta TECHNIKI SPAWANIA obejmuje zarówno same roboty, jak i:

 • źródła prądu,
 • pozycjonery umożliwiające obracanie materiału i odpowiednie ich ustawienie w czasie spawania,
 • palniki spawalnicze,
 • sensory wspomagające,
 • oprzyrządowanie spawalnicze, służące do mocowania różnego rodzaju detali.

 

Projektowanie programów pracy poszczególnych urządzeń zautomatyzowanych możliwe jest również na komputerze dzięki specjalnemu oprogramowaniu dostępnemu w ofercie. Za jego sprawą robotyzacja spawania staje się jeszcze prostsza. W kilka sekund, przy pomocy programu można np. podzielić spoinę. Co więcej, program może pobierać dane z robota, dzięki czemu osoba zajmująca się jego obsługą na bieżąco otrzymuje dane dotyczące logów spawalniczych czy błędów.

Znaczną zaletą robotyzacji spawania jest również to, że urządzenia wykorzystywane do łączenia poszczególnych materiałów rzadko ulegają awariom. Jeśli jednak zdarzy się taka sytuacja – firma TECHNIKA SPAWALNICZA prowadzi serwis gwarancyjny, a także pogwarancyjny, dzięki czemu Klient może mieć pewność, że w przypadku problemów technicznych, niezostanie pozostawiony bez pomocy.