Stanowiska zrobotyzowane — Warszawa

Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze to coraz częściej nie jedynie dodatkowo stosowane rozwiązanie przez większe firmy, lecz standard, jeśli chce się prowadzić swoją działalność na najwyższym poziomie. TECHNIKA SPAWALNICZA zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem tego rodzaju metod pracy na terenie Warszawy.

Jakie korzyści niesie ze sobą robotyzacja?

Robotyzacja ma wiele zalet, co powoduje, że stawiają na nią zarówno niewielkie firmy rozpoczynające swoją działalność w stolicy, jak i duże przedsiębiorstwa, które zajmują już wysokie pozycje nie tylko na rodzimym rynku (Warszawa i inne polskie miasta), lecz także światowym. Przede wszystkim stanowiska zrobotyzowane spawalnicze pozwalają na zwiększenie wydajności produkcji. Człowiek zajmujący się spawaniem potrzebuje przerw, natomiast maszyna może wykonywać określone zadania nieprzerwanie.

Roboty doskonale radzą sobie z monotonnymi zadaniami. Znacznie rzadziej niż człowiek popełniają błędy, wykonując wszystkie spoiny z należytą starannością. TECHNIKA SPAWALNICZA projektuje stanowiska zrobotyzowane wyposażone w innowacyjne roboty PANASONIC lub typu TAWERS. Można je bardzo łatwo zaprogramować i obsługiwać, co także jest niezwykle istotne dla efektywności wykonywanych zadań.

Warto zauważyć, że zastosowanie robotów pozwala zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Ci dzięki wykorzystaniu maszyn mogą zostać odsunięci od miejsc, w których są gazy i pyły spawalnicze, a także inne zagrożenia. Wykorzystanie robotyki umożliwia też zmniejszenie kosztów produkcji.

Stanowisko zrobotyzowane do spawania — Warszawa

Specjaliści zatrudnieni w firmie TECHNIKA SPAWALNICZA mogą zaproponować jedno ze standardowych rozwiązań, które sprawdziło się wcześniej w licznych przedsiębiorstwach. Wśród spawalniczych stanowisk zrobotyzowanych w Warszawie można wskazać m.in.:

  • kontener AB — jest wyposażony w dwa pola robocze, do których są montowane ramy o wymiarach 1400 × 800 mm. Na jednym z pól demontuje się pospawane elementy oraz montuje te gotowe do spawania, natomiast na drugim robot jest odpowiedzialny za spawanie;
  • ramę H — tutaj również robot umieszczony jest pomiędzy dwoma polami roboczymi. Stosowane są ramy o wymiarach 3000 × 1200 mm;
  • stół obrotowy — na tego rodzaju stanowiskach robot ustawiony jest naprzeciwko stołu, który może obracać się o około 180º. Na nim ustawiona zostaje konstrukcja z ramy H wyposażona w dwa obrotniki mające ramy o wielkości 2500 × 1000 mm. Blat pozwala na wymianę stanowisk przy robocie;
  • układ nożycowy — w tym przypadku robota umieszcza się naprzeciwko pozycjonera nożycowego, który jest odpowiedzialny za wymianę pól roboczych. Obrotniki wyposażone zostają w ramy liczące 4000 × 1200 mm;
  • tor jezdny — tutaj robot zostaje umieszczony na torze jezdnym. Naprzeciwko niego może znaleźć się nawet kilka pól roboczych z obrotnikami wyposażonymi w ramy. Specjaliści z TECHNIKI SPAWALNICZEJ przygotowują również tory jezdne ze słupowysięgnikiem.

Za bezpieczeństwo pracowników zazwyczaj odpowiada bariera świetlna — po jej przekroczeniu robot zatrzymuje pracę. Warto zaznaczyć, że efektywność wykonywania zadań warunkuje wykonywanie dwóch czynności jednocześnie — spawania, a także demontażu pospawanych elementów i montażu tych do spawania.

Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze — Warszawa

Specjaliści z TECHNIKI SPAWALNICZEJ stworzyli już ponad 400 spawalniczych stanowisk zrobotyzowanych. W Warszawie zajmują się wdrażaniem nie tylko klasycznych rozwiązań, lecz także projektowaniem tych dostosowanych do konkretnych potrzeb przedsiębiorstw, na co pozwala ich wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza na temat robotyki. TECHNIKA SPAWALNICZA prowadzi też serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny obejmujący każde stanowisko zrobotyzowane do spawania w Warszawie.