Stanowiska zrobotyzowane — Kraków

Z robotyzacją linii przemysłowych można spotkać się w wielu branżach. Prowadząc własną firmę spawalniczą, warto przemyśleć stworzenie stanowisk wyposażonych w odpowiednie roboty. To rozwiązanie pomoże w zwiększeniu efektywności wykonywanej pracy, a jednocześnie obniży jej koszty. TECHNIKA SPAWALNICZA oferuje projekt oraz wdrożenie stanowisk zrobotyzowanych spełniających oczekiwania klienta.

Stanowisko zrobotyzowane do spawania — Kraków

Wdrożenie stanowisk zrobotyzowanych w przedsiębiorstwie to szansa na zwiększenie jego wydajności. Odpowiednio zaprogramowane maszyny mogą pracować nieprzerwanie, ponieważ w przeciwieństwie do pracowników, nie potrzebują przerw. Co więcej, świetnie radzą sobie z monotonnymi zadaniami.

Roboty z powodzeniem zastępują również ludzi wszędzie tam, gdzie do poprawnej realizacji zlecenia potrzebna jest większa siła fizyczna. Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze pozwalają na wykonanie precyzyjnych spoin w krótkim czasie. Za sprawą robotów można również uniknąć wielu błędów, a co za tym idzie, zmniejszyć straty.

Warto także zaznaczyć, że stanowiska zrobotyzowane w Krakowie tworzone przez TECHNIKĘ SPAWALNICZĄ można łatwo zaprogramować. Nie stwarzają też problemów podczas obsługi, dlatego mogą z nich korzystać również przedsiębiorstwa niewprowadzające wcześniej tego typu rozwiązań.

Robotyzacja to także sposób na zmniejszenie kosztów produkcji, ponieważ pieniądze zainwestowane w stworzenie i wdrożenie wybranych rozwiązań zwracają się, dzięki efektywności oraz wydajności produkcji jedynie z niewielką pomocą człowieka.

Systemy bezpieczeństwa na stanowiskach zrobotyzowanych

Wysoka wydajność to nie wszystko — wdrożenie zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych pomoże w zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników. Dzięki powierzeniu części zadań maszynom możliwe staje się odsunięcie pracowników od miejsc, w których byli oni narażeni na gazy czy pyły spawalnicze lub inne zagrożenia. Czy jednak same roboty wykonujące spoiny tuż obok osoby wyznaczonej do obsługi maszyn nie są niebezpieczne? Dzięki rozwiązaniom stosowanym podczas wdrażania zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych klienci TECHNIKI SPAWALNICZEJ nie muszą się o to martwić.

Na stanowiskach zrobotyzowanych w Krakowie stosowane są bariery świetlne — jeżeli ktoś je przekroczy, robot oraz jego peryferie natychmiast przerywają pracę. Inne natomiast wyposażone są w specjalne drzwi. W momencie ich otwarcia, cały proces się zatrzymuje. Dzięki temu nawet przez przypadek pracownik nie podejdzie pod ramię pracującej maszyny.

Inżynierowie odpowiedzialni za zaprojektowanie systemów bezpieczeństwa zadbali o oczy osób pracujących przy robotach. W tym celu stacje są wyposażone m.in. w pneumatyczne rozsuwane kurtyny lub specjalne przegrody przesuwane. Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, które w Krakowie wykonuje TECHNIKA SPAWALNICZA to sposób na bezpieczną i wydajną pracę.

Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze — Kraków

Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze w Krakowie, których wykonanie zleca się TECHNICE SPAWALNICZEJ, są projektowane oraz wdrażane przez specjalistów. Wcześniej stworzyli już ponad 400 tego typu rozwiązań, z których korzysta wiele firm nie tylko w stolicy małopolski, lecz także w innych miastach w kraju. Wiedza inżynierów na temat robotyzacji oraz doświadczenie sprawia, że mogą zajmować się wdrażaniem klasycznych rozwiązań oraz tych dostosowanych do potrzeb konkretnych przedsiębiorstw.

TECHNIKA SPAWALNICZA zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny obejmujący stworzone stanowisko zrobotyzowane do spawania. W Krakowie w razie wystąpienia problemów — specjaliści oferują wsparcie techniczne oraz tłumaczą, jak powinna wyglądać obsługa maszyn, aby w pełni wykorzystać ich możliwości.